Budżet Obywatelski Oczami Młodych - edukacyjny konkurs plastyczny

2018-06-15
Plakat promujący konkurs "Budżet Obywatelski Oczami Młodych"

​W tegorocznej edycji Budżet Obywatelski otwarł się na najmłodszych mieszkańców miasta Katowice, dając im możliwość zgłaszania swoich wniosków, wspierania ich poprzez podpisanie się pod listami poparcia i wreszcie - pozwalając oddać swój głos na wybrane przez siebie projekty w końcowym głosowaniu.


Jeśli masz nie mniej niż 6 i nie więcej niż 14 lat i lubisz prace plastyczne, wykonaj rysunek będący plakatem promującym głosowanie na projekty do V edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach, które odbędzie się w dniach 10-23 września br. Technika wykonania pracy jest dowolna, jednak preferowany format ilustracji to A2. Uwaga - prace przestrzenne nie będą brane pod uwagę! Na koniec poproś rodzica o dostarczenie twojego dzieła do siedziby Urzędu Miasta pod adresem Rynek 13 pok. 205 lub przesłanie go pocztą tradycyjną na adres Wydziału Komunikacji Społecznej.

Do wygrania tablet Samsung Galaxy Tab A (1 miejsce), 3D Pen (2 miejsce) oraz kredki KOH I NOOOR Mondeluz 72+2 etui akwarele (3 miejsce).

Natomiast jeśli masz co najmniej 14 lat i jeszcze nie przekroczyłeś 20. roku życia, z pewnością bardziej zainteresuje cię możliwość wykonania grafiki komputerowej. Stwórz plakat promujący głosowanie w Budżecie Obywatelskim, za pomocą którego zmobilizujesz swoich rówieśników do działania na rzecz lokalnej społeczności. Pomóż zbudować świadomość obywatelską i zachęć do angażowania się w podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju miasta, które już niedługo zmienią twoje najbliższe otoczenie.
Swoją pracę na nośniku USB możesz dostarczyć bezpośrednio do siedziby Urzędu Miasta pod adresem Rynek 13 pok. 205 lub przesłać drogą mailowa na adres budzetobywatelski@katowice.eu z dopiskiem „Budżet Obywatelski Oczami Młodych” w tytule wiadomości.

Do wygrania tablet graficzny WacomIntuos Pen Bluetooth + 2 programy + kurs PL (1 miejsce), 3D Pen (2 miejsce) oraz szkicownik Canson A3, KOH-I-NOOR Mondeluz + ołówki w kasetce (3 miejsce).

Należy pamiętać, że do każdej pracy powinny zostać dołączone następujące informacje: nazwisko, imię, klasa, szkoła, numer telefonu lub numer telefonu opiekuna prawnego – w celu poinformowania o ewentualnych wynikach konkursu oraz w przypadku osób niepełnoletnich zgoda opiekuna prawnego do udziału w konkursie. Możliwość udziału w konkursie mija 29 lipca 2018r.

Konkurs organizowany jest przez Młodzieżową Radę Miasta Katowice oraz Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu plastycznego Budżet Obywatelski Oczami Młodych.pdf [zawiera również oświadczenie o uczestnictwie]