Jak głosować w VI edycji Budżetu Obywatelskiego

2019-09-06
fot. Cudotwórnia Events

Między 9 a 22 września 2019 roku Mieszkanki i Mieszkańcy Katowic zdecydują o przeznaczeniu ponad 30 mln zł w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. 

Głosowanie podobnie jak w ostatnich latach odbywać się będzie tylko drogą elektroniczną. Jeśli chcesz przejść do panelu głosowania należy kliknąć w poniższy link:

>>GŁOSOWANIE<<

Poniżej znajduje się animacja instruktażowa dotycząca głosowania:

Przypominamy, że każdy mieszkaniec dysponuje trzema głosami na zadania ogólnomiejskie i trzema głosami na zadania lokalne. Należy jednak pamiętać, że głosować można tylko raz. Nawet jeżeli, ktoś odda swoje głosy tylko na zadania z jednej kategorii, np. na projekty ogólnomiejskie, nie oddając głosów na żaden projekt lokalny to po potwierdzeniu oddania swoich głosów SMS-kodem, nie będzie mógł już uzupełnić głosowania.

Uprawnionymi do głosowania, są wszyscy mieszkańcy Katowic, bez względu na wiek. Automatycznie, w systemie głosowania znajdują się osoby, które w dniu 23 sierpnia 2019 r. były zameldowane w Katowicach i posiadały nadany nr PESEL. Osoby, które nie posiadają nr PESEL bądź są mieszkańcami niezameldowanymi w Katowicach mogą dopisać się do rejestru osób uprawnionych do udziału w głosowaniu w Punkcie Konsultacyjnym Budżetu Obywatelskiego mieszczącym się w pok. 205 (II piętro) budynku Urzędu Miasta Katowice przy Rynku 13. Dopisywać można się w dniach i godzinach pracy Urzędu przez dwa tygodnie trwania głosowania, tj.:

  • w poniedziałki w godz. 7.30-17.00
  • we wtorki w godz. 7.30-15.30
  • w środy w godz. 7.30-15.30
  • w czwartki w godz. 7.30-17.00
  • w piątki w godz. 7.30-14.00
W tym celu należy wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość mieszkańca. W przypadku pytań bądź wątpliwości można kontaktować się z pracownikami Wydziału Komunikacji Społecznej UMK (nr telefonów i adres e-mail znajdują się u dołu strony).