zaGRAjmy w Katowicach - gra miejska z Budżetem Obywatelskim

2018-08-14
Plakat promujący grę "zaGRAjmy w Katowicach"

Od 11 grudnia 2015 roku Katowice należą do sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Muzyki. Nic dziwnego – odbywa się tu wiele dużych wydarzeń muzycznych, w tym kilka największych w Polsce festiwali. To stąd pochodzi lub związało się z tym miejscem wielu znanych i cenionych artystów. W Katowicach działają dziesiątki klubów muzycznych i sal koncertowych, ale nie brakuje też studiów nagraniowych czy wytwórni płytowych. Muzykę można tu znaleźć wszędzie! Dlatego szlakiem dźwięków i nut będziemy poruszać się podczas sierpniowej gry miejskiej.

Gra miejska to rozgrywka, w której wykorzystywane są elementy przestrzeni miejskiej. Aby więc do-trzeć do mety będziemy się przemieszczać chodząc, biegając i wykorzystując wszelkie możliwe pojazdy – własne hulajnogi, deskorolki i rowery, ale też rowery miejskie oraz komunikację autobusową i tramwajową. Wszystko to, aby znajdować kolejne punkty na mapie, wykonywać wyznaczone tam zadania i dotrzeć na metę gry – ta zostanie wyjawiona na starcie. W tej zabawie liczy się czas i precyzja, ale nie zapominamy o dobrej zabawie!

Wiesz, w jakich miejscach odbywają się koncerty w ramach Tauron Nowa Muzyka Katowice, Katowice JazzArt i Rawa Blues? Kojarzysz, gdzie studiował Wojciech Kilar lub w jaki sposób z Katowicami związany jest Artur Rojek? Wiesz, gdzie mieści się Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego? Ta muzyczna wiedza z pewnością przyda Ci się w naszej rozgrywce!

Zasady są proste – zbierz zespół składający się od 2 do 5 osób, którym nie straszne są podróże. Im więcej osób z dobrym zmysłem słuchu, którzy wiedzą, gdzie można doświadczyć najlepszych dźwięków w mieście, tym lepiej! Następnie do 25 sierpnia zarejestrujcie swoją formację na stronie zaGRAjmy w Katowicach i stawcie się w koncertowym nastroju na punkcie startowym gry na katowickim Rynku w niedzielę, 26 sierpnia o godzinie 15:00. Pamiętajcie, aby zjawić się wcześniej w celu potwierdzenia udziału w grze!

Dla uczestników przewidziano nagrody. Najlepsze zespoły otrzymają zestawy oferujące zabawę na długie godziny – m.in. gry planszowe, gadżety muzyczne, ze śląskim dizajnem i inne niespodzianki!

Rozgrywka potrwa od godziny 15:00 do 18:00, a po niej czeka nas oficjalne uhonorowanie zwycięzców.

Aby uczestniczyć w grze „zaGRAjmy w Katowicach" wystarczy dokładnie przeczytać regulamin wydarzenia, a następnie zarejestrować się na stronie zapisów. A przy okazji dołączyć do naszego wydarzenia i zachęcić do udziału innych! Należy również pamiętać o wypełnieniu oświadczenia dla opiekunów osób niepełnoletnich powyżej 14 roku życia biorących udział w grze samodzielnie, bez opieki osoby dorosłej.

Zachęcamy również do uczestnictwa w questingu Budżetu Obywatelskiego „Sekret Skarbka". Więcej informacji o zabawie:
https://bit.ly/2NFtEsC