Projekty

Zbiór Gier Planszowych w MDK Południe

L19/03/VI

Lokalizacja:

 MDK Południe w Katowicach, filia nr 1 w Piotrowicach, ul. Gen. Jankego 136

Wnioskodawca:

 Bartłomiej Kluska

Koszt szacunkowy:

 4 500 zł

Opis zadania:

 

​Projekt zakłada utworzenie w Miejskim Domu Kultury Południe w Katowicach - Filia Nr 1, zbioru nowoczesnych gier planszowych o różnego rodzaju tematyce, mechanice gry oraz stopniu trudności.
Znajdzie się miejsce dla gier z prostymi do wytłumaczenia zasadami, aby mogli w nie zagrać początkujący gracze, seniorzy, rodziny z dziećmi, czy też duże grupy. Ale nie zabraknie też pozycji bardziej wymagających, abstrakcyjnych, edukacyjnych, czy gier ze wsparciem aplikacji na urządzeniach przenośnych.
Głównym celem powstania Zbioru Gier będzie możliwość jego wykorzystania do prowadzenia zajęć w tutejszym MDK czy pozostałych filiach MDK Południe, szkolnych klubach, a także w innych lokalach użyteczności publicznej podczas organizacji imprez okolicznościowych. Biblioteka gier może stać się podstawą do założenia klubu na terenie MDK Południe, czy też impulsem dla mieszkańców do regularnego spotykania się przy grach planszowych, bądź sesjach fabularnych. Będzie też idealnym uzupełnieniem projektu ogólnomiejskiego Wypożyczalni Gier Planszowych w Katowicach.

Etapy projektu:

zgłoszenie projektu
weryfikacja formalna
weryfikacja merytoryczna
prezentacja projektu
głosowanie
realizacja
zakończenie realizacji

Kontakt:

 bo.zbior.gier@gmail.com oraz facebook: @bo.zbior.gier