Projekty

Bezpieczna droga do parku

L4/02/IX

Lokalizacja:

 ul. Szeptyckiego. Odcinek pomiędzy ul. Pułaskiego, ul. Paderewskiego. Jedna tablica umieszczona w kierunku zachodnim. Na wysokości restauracji Uciecha ul. Paderewskiego 65

Wnioskodawca:

 Marek Krzyżak

Koszt szacunkowy:

 25 000 zł

Opis zadania:

 

​W ramach projektu "bezpieczna droga do parku" na ulicy Szeptyckiego (odcinek pomiędzy ul. Pułaskiego, ul. Paderewskiego) zamontowany zostanie radarowy wyświetlacz prędkości.
Wskazany odcinek drogi jest łącznikiem pomiędzy osiedlem, a parkiem.
Pomimo utworzonej strefy zamieszkania, kierowcy nie stosują się do zalecanej prędkości, co niejednokrotnie skutkowało kolizjami.
Odcinek jest bardzo niebezpieczny, a warto zauważyć, że bardzo często przechodzą tędy dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli. Niejednokrotnie usiłują jechać na hulajnogach lub rowerach, jednak przez pędzące samochody taka jazda nie jest bezpieczna i komfortowa.
Radarowe wyświetlacze prędkości, zdecydowanie wpływają na uspokojenie ruchu i poprawiają bezpieczeństwo.
Radarowe wyświetlacze prędkości mierzą prędkość zostanie wyświetlona na zielono, a dodatkowo pojawi się uśmiechnięta buźka. W przypadku przekroczenia prędkości, prędkość zostanie wyświetlona na czerwono, razem z smutną buźką.

Dodatkowo funkcjonalność urządzenia pozwala na zbieranie statystyk dot. ilości przejeżdżających samochodów oraz prędkości, które można wykorzystać do poprawy bezpieczeństwa.
W najbliższym roku planowana jest przebudowa ul. Pułaskiego. Aktualne "płyty" mają być zamienione na asfalt. Przebudowa spowoduje zwiększenie ruchu na wskazanym odcinku.

Etapy projektu:

zgłoszenie projektu
weryfikacja formalna
weryfikacja merytoryczna
prezentacja projektu
głosowanie
realizacja
zakończenie realizacji

Kontakt:

 Marek Krzyżak, e-mail: maakoora@gmail.com