Projekty

Poprawa bezpieczeństwa w Lasku Alfreda

L11/07/VII

Lokalizacja:

 Odcinek ul. Lasek Alfreda od skrzyżowania z ul. Daszyńskiego do bramy wjazdowej KS Kolejarz 24

Wnioskodawca:

 Rafał Wyszyński

Koszt szacunkowy:

 1 430 zł

Opis zadania:

 

​Projekt polega na montażu dwóch słupków drogowych na ulicy biegnącej pomiędzy Laskiem Alfreda a osiedlem przy ul. Daszyńskiego. Dzięki temu ograniczony zostanie ruch samochodowy, a tym samym zwiększy się bezpieczeństwo wśród osób spacerujących tym odcinkiem.

Lasek Alfreda to jedno z nielicznych naturalnie zalesionych obszarów w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, gdzie mieszkańcy mogą udać się na spacer. Niestety, znajdująca się przy lasku droga coraz częściej wykorzystywana jest przez kierowców jako skrót, co skutkuje ciągle rosnącym natężeniem ruchu. W skutek tego spacerowicze i pobliscy mieszkańcy narażeni są na niebezpieczeństwo, w szczególności przez kierowców niezachowujących odpowiedniej prędkości i odległości od pieszych.

Obecna nawierzchnia tego odcinka (w części asfaltowa i żwirowa) świadczy o tym, że nie jest to droga przelotowa dla kierowców, a jedynie dojazdowa do znajdujących się obok niej obiektów. Dzięki postawieniu na drodze dwóch słupków drogowych możliwe będzie ograniczenie ruchu samochodowego i zwiększenie bezpieczeństwa spacerowiczów. Słupki te proponuje się zamontować w miejscu styku części asfaltowej i żwirowej, dzięki czemu możliwy będzie wjazd z każdej ze stron (np. pojazdom komunalnym).

Dodatkowo, przed wjazdem na ten odcinek drogi po obu stronach postawiony zostanie znak drogowy informujący o drodze bez przejazdu. Pozwoli to uniknąć problemu osobom jeżdżącym na pamięć oraz zmusić kierowców do przejazdu pobliskim odcinkiem biegnącym przy Kolonii Alfreda, który powstał z myślą o samochodach.

Etapy projektu:

zgłoszenie projektu
weryfikacja formalna
weryfikacja merytoryczna
prezentacja projektu
głosowanie
realizacja
zakończenie realizacji

Kontakt:

 brak