plik foto id: 1400011357
plik foto id: 1400011356

AKTUALNOŚCI

Wyniki weryfikacji formalnej

Kolejny etap 10. edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach zakończony. Weryfikację formalną przeszły pozytywnie 282 wnioski, a więc 95% spośród wszystkich zgłoszonych.

Wydłużony termin zgłaszania zadań do V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Informujemy o wydłużeniu terminu zgłaszania zadań do V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do 23 maja 2023 roku.

Prawie pół tysiąca wniosków do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu w Katowicach

28 kwietnia zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu miasta Katowice. Łącznie mieszkańcy zgłosili prawie pół tysiąca wniosków: 296 do Budżetu Obywatelskiego oraz 201 do Zielonego Budżetu. W tym roku mieszkańcy decydują o wydatkowaniu ponad 20 mln zł.

Wydłużone godziny otwarcia Punktu Konsultacyjnego!

Drodzy Wnioskodawcy!

W przyszłym tygodniu kończy się etap przyjmowania wniosków do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu miasta Katowice.

Budżet Obywatelski i Zielony Budżet w pigułce

Dla wszystkich osób, które rozważają złożenie wniosku lub chcą dowiedzieć się jak działa Budżet Obywatelski i Zielony Budżet przygotowana została broszura informacyjna. Znajdziemy tutaj wszystkie niezbędne informacje dotyczące obu procesów.

V edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego 

W imieniu organizatora – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zachęcamy do składania wniosków w ramach V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Kolejna edycja Zielonego Budżetu miasta Katowice!

Po raz czwarty mieszkańcy Katowic będą mogli zgłaszać swoje propozycje w ramach Zielonego Budżetu miasta Katowice. W tym roku nabór wniosków rozpocznie się 4 kwietnia. Katowiczanie, podobnie jak w poprzednim roku, mogą zagospodarować 3 mln złotych. Kwota ta została podzielona między 22 dzielnice miasta, wyznaczono także pulę na projekty ogólnomiejskie.

Rusza X edycja Budżetu Obywatelskiego!

W ramach tegorocznej, X edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy będą decydowali o wydatkowaniu ponad 20 mln zł z budżetu miasta z czego 3 mln zł będą przeznaczone na zadania z Zielonego Budżetu. W budżecie obywatelskim może wziąć udział każdy katowiczanin, bez względu na wiek. Projekty w X edycji można składać od 4 do 28 kwietnia 2023 roku.