plik foto id: 1400011357
plik foto id: 1400011356

AKTUALNOŚCI

Startuje 5. edycja Zielonego Budżetu

Po raz piaty mieszkańcy Katowic będą mogli zgłaszać swoje propozycje w ramach Zielonego Budżetu miasta Katowice. W tym roku nabór wniosków rozpocznie się 11 marca i potrwa do 8 kwietnia. Katowiczanie, podobnie jak w poprzednim roku, mogą zagospodarować 3 mln zł. Kwota ta została podzielona między 22 dzielnice miasta, wyznaczono także pulę na projekty ogólnomiejskie.

Dzielnicowa Giełda Pomysłów - wyniki

Katowiczanie po raz drugi mogli wziąć udział w Dzielnicowej Giełdzie Pomysłów – ankiecie poprzedzającej nową edycję Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu. W ramach przygotowanej ankiety, w obrębie jednej dzielnicy, można było wskazać kilka pomysłów na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu.

Dzielnicowa Giełda Pomysłów – Katowice zbierają pomysły mieszkańców

Od dzisiaj mieszkańcy Katowic mogą zaangażować się w działania na rzecz miasta - wystartowała II edycja Dzielnicowej Giełdy Pomysłów. To narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą podzielić się pomysłami na rozwój swoich dzielnic. Z tych pomysłów potencjalni wnioskodawcy do Budżetu Obywatelskiego mogą czerpać swoje inspiracje.

EWALUACJA X EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

 

27 września br. poznaliśmy wyniki głosowania w X edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Przed nami realizacja wybranych zadań oraz przygotowania do kolejnej edycji BO.

Zielony Budżet – rekordowe wyniki czwartej edycji

 

Po publikacji zadań wybranych do realizacji przez mieszkańców Katowic w Budżecie Obywatelskim, czas na wyniki IV edycji Zielonego Budżetu miasta Katowice. W 2024 r. zostanie zrealizowanych rekordowe 108 zadań za kwotę blisko 3 mln zł.

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Katowic

W X edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Katowic spośród zakwalifikowanych do głosowania 236 projektów, do realizacji wybrali 126. Pierwsza osoba zagłosowała już 2 minuty po północy 11 września i był to głos na zadania z dzielnicy Załęże, natomiast ostatni głos został oddany na niecałą minutę przed zablokowaniem systemu i dotyczył os. Paderewskiego-Muchowca.

Głosowanie w X edycji Budżetu Obywatelskiego

Najbliższe dwa tygodnie (11-24.09.) to czas głosowania na projekty zgłoszone w X edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Osoby, które podczas głosowania chcą skorzystać z pomocy urzędnika, zapraszamy na dyżur w Stacjonarnym Punkcie Głosowania. Na głosy czeka w sumie 236 pomysłów.

Zielony Budżet - wyniki weryfikacji merytorycznej

Zakończyła się weryfikacja merytoryczna projektów z IV edycji Zielonego Budżetu miasta Katowice. Spośród 201 zgłoszonych wniosków do kolejnego etapu zakwalifikowało się 156. Najpóźniej do 29 września będziemy wiedzieć, które zadania będą realizowane w 2024 roku.

Stacjonarne Punkty Głosowania w X edycji BO

Głosowanie elektroniczne na projekty zgłoszone w X edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach odbędzie się w dniach 11-24 września. Podobnie jak w zeszłym roku, w każdej dzielnicy przygotowane zostaną Stacjonarne Punkty Głosowania, w których pracownicy urzędu będą zachęcać mieszkańców do oddania głosu na projekty i pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia w głosowaniu.

Mieszkańcy będą mieli okazję wybrać spośród 236 zadań, z których 25 to projekty ogólnomiejskie, a 211 lokalne. 

Wyniki odwołań od negatywnej weryfikacji merytorycznej wniosków złożonych w Budżecie Obywatelskim

 

Podobnie jak w poprzednich latach, także w czasie tegorocznej X edycji wnioskodawcy projektów do Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieli możliwość odwołania się od negatywnego wyniku weryfikacji swoich zadań.

Każdy Wnioskodawca, którego projekt został negatywnie zweryfikowany na etapie oceny merytorycznej wniosków miał możliwość złożenia odwołania w ciągu trzech dni roboczych od dnia publikacji wyników tej oceny. Ponieważ w tym roku publikacja nastąpiła w czwartek 10 sierpnia, odwołania można było składać do 16 sierpnia br. włącznie. 

Budżet Obywatelski w Katowicach – wyniki weryfikacji

Kolejny etap X edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach zakończony. Pozytywny wynik weryfikacji merytorycznej uzyskało 230 wniosków, a więc prawie 78% spośród wszystkich zgłoszonych. Tegoroczne głosowanie na zadania z BO odbędzie się od 11 do 24 września.

Budżet Obywatelski oraz Zielony Budżet to narzędzia pozwalające mieszkańcom współdecydować o tym, jak zmieniają się Katowice. W ramach samego BO, do tej pory mieszkańcy zdecydowali o wydatkowaniu ponad 145 mln zł na 1140 projektów wybranych w drodze głosowań, a jeśli spojrzymy na zgłaszane projekty, to przez 10 lat było ich łącznie ponad 3,4 tys. - przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Właśnie zakończył się kolejny etap tegorocznej, dziesiątej edycji katowickiego Budżetu Obywatelskiego. Weryfikację wniosków pozytywnie przeszło 230 projektów. To spośród nich mieszkańcy wybiorą te, które będziemy realizować. Głosowanie, do udziału w którym zachęcam już dzisiaj każdego mieszkańca bez względu na wiek, rusza 11 września – dodaje prezydent.

 

Wyniki odwołań od negatywnej weryfikacji formalnej

Regulamin Budżetu Obywatelskiego w Katowicach daje Wnioskodawcom możliwość odwołania się od negatywnego wyniku weryfikacji ich projektów po każdym etapie ich oceny (weryfikacja formalna i weryfikacja merytoryczna).