Budżet Obywatelski | Zielony Budżet - Katowice

plik foto id: 1400011357
plik foto id: 1400011356

AKTUALNOŚCI

Zielony Budżet - wyniki weryfikacji formalnej

V edycja Zielonego Budżetu miasta Katowice jest rekordową, biorąc pod uwagę liczbę zgłoszonych wniosków. Do urzędu wpłynęło aż 252 propozycji zadań, a tylko trzy z nich nie spełniły wymogów formalnych.

Wyniki odwołań od negatywnej weryfikacji formalnej

Regulamin Budżetu Obywatelskiego w Katowicach daje Wnioskodawcom możliwość odwołania się od negatywnego wyniku weryfikacji ich projektów po każdym etapie ich oceny (weryfikacja formalna i weryfikacja merytoryczna).

XI edycja BO - wyniki weryfikacji formalnej

Od 11 marca do 8 kwietnia trwał nabór wniosków do XI edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy złożyli 313 wniosków – 41 ogólnomiejskich i 272 lokalne. Właśnie zakończyła się weryfikacja formalna zgłoszonych przez mieszkańców propozycji.

Ponad pół tysiąca wniosków do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu w Katowicach

8 kwietnia zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu miasta Katowice. Łącznie mieszkańcy zgłosili 565 wniosków: 313 do Budżetu Obywatelskiego oraz rekordowe 252 do Zielonego Budżetu.

Wydłużone godziny pracy Punktu Konsultacyjnego

Przed nami ostatni tydzień naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu. Na propozycje mieszkańców czekamy do 8 kwietnia. 

W ostatnie dni naboru wniosków Punkt Konsultacyjny będzie działał dłużej:

- w piątek (5.04) w godzinach 7.30-17.00 oraz

- w poniedziałek (8.04) w godzinach 7.30-19.00.

Zapraszamy do odwiedzin przy Rynku 13 (pok. 205), kontaktu mailowego (budzetobywatelski@katowice.eu) lub telefonicznego: 32 259 33 05, 32 259 38 51, 32 259 31 42.

Rusza 11. edycja Budżetu Obywatelskiego w Katowicach

Już po raz jedenasty katowiczanie będą mogli zgłaszać swoje propozycje zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. W tym roku nabór wniosków rozpocznie się 11 marca i potrwa do 8 kwietnia. Łączna pula środków na zadania z Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu miasta Katowice to 22,6 mln zł. 

Startuje 5. edycja Zielonego Budżetu

Po raz piaty mieszkańcy Katowic będą mogli zgłaszać swoje propozycje w ramach Zielonego Budżetu miasta Katowice. W tym roku nabór wniosków rozpocznie się 11 marca i potrwa do 8 kwietnia. Katowiczanie, podobnie jak w poprzednim roku, mogą zagospodarować 3 mln zł. Kwota ta została podzielona między 22 dzielnice miasta, wyznaczono także pulę na projekty ogólnomiejskie.

Dzielnicowa Giełda Pomysłów - wyniki

Katowiczanie po raz drugi mogli wziąć udział w Dzielnicowej Giełdzie Pomysłów – ankiecie poprzedzającej nową edycję Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu. W ramach przygotowanej ankiety, w obrębie jednej dzielnicy, można było wskazać kilka pomysłów na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu.

Dzielnicowa Giełda Pomysłów – Katowice zbierają pomysły mieszkańców

Od dzisiaj mieszkańcy Katowic mogą zaangażować się w działania na rzecz miasta - wystartowała II edycja Dzielnicowej Giełdy Pomysłów. To narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą podzielić się pomysłami na rozwój swoich dzielnic. Z tych pomysłów potencjalni wnioskodawcy do Budżetu Obywatelskiego mogą czerpać swoje inspiracje.

EWALUACJA X EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

 

27 września br. poznaliśmy wyniki głosowania w X edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Przed nami realizacja wybranych zadań oraz przygotowania do kolejnej edycji BO.

Zielony Budżet – rekordowe wyniki czwartej edycji

 

Po publikacji zadań wybranych do realizacji przez mieszkańców Katowic w Budżecie Obywatelskim, czas na wyniki IV edycji Zielonego Budżetu miasta Katowice. W 2024 r. zostanie zrealizowanych rekordowe 108 zadań za kwotę blisko 3 mln zł.

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Katowic

W X edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Katowic spośród zakwalifikowanych do głosowania 236 projektów, do realizacji wybrali 126. Pierwsza osoba zagłosowała już 2 minuty po północy 11 września i był to głos na zadania z dzielnicy Załęże, natomiast ostatni głos został oddany na niecałą minutę przed zablokowaniem systemu i dotyczył os. Paderewskiego-Muchowca.