plik foto id: 1400011357
plik foto id: 1400011356

AKTUALNOŚCI

Stacjonarne Punkty Głosowania w X edycji BO

Głosowanie elektroniczne na projekty zgłoszone w X edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach odbędzie się w dniach 11-24 września. Podobnie jak w zeszłym roku, w każdej dzielnicy przygotowane zostaną Stacjonarne Punkty Głosowania, w których pracownicy urzędu będą zachęcać mieszkańców do oddania głosu na projekty i pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia w głosowaniu.

Mieszkańcy będą mieli okazję wybrać spośród 236 zadań, z których 25 to projekty ogólnomiejskie, a 211 lokalne. 

Aby zagłosować w Stacjonarnym Punkcie Głosowania należy mieć ze sobą dokument tożsamości, a w przypadku osób poniżej 18 roku życia legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający posiadanie numeru PESEL. Pracownicy urzędu uprawnieni do pomocy podczas głosowania w tych punktach będą posiadali specjalne identyfikatory. Stacjonarne Punkty Głosowania będą działały od piątku 15 września do piątku 22 września w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskim Domu Kultury „Południe" w Zarzeczu.

Dodatkowo, 11 i 18 września zostanie uruchomiony Stacjonarny Punkt Głosowania w Biurze Obsługi Mieszkańców, na parterze budynku UM przy Rynku 1.

Harmonogram działania punktów, w których będzie można wziąć udział w głosowaniu znajduje się poniższym pliku.

Harmonogram działania Stacjonarnych Punktów Głosowania.pdf

Przez dwa tygodnie głosowania w dniach i godzinach pracy urzędu chętni mieszkańcy będą mogli zagłosować w Punkcie Konsultacyjnym, który mieści się przy Rynku 13, pok. 205.  Również w tym miejscu wszystkie osoby, które mieszkają w Katowicach, ale nie posiadają nr PESEL bądź zameldowania w Katowicach, będą mogły dopisać się do rejestru osób uprawnionych do udziału w głosowaniu i oddać swój głos.

Z zadaniami, na które będzie można zagłosować, można zapoznać się w TUTAJ.

Głosowanie w 5 krokach:

Wejdź na stronę bo.katowice.eu i kliknij baner „GŁOSOWANIE".

Wpisz swój nr PESEL oraz nazwisko panieńskie matki i zaznacz, że zapoznałeś się i akceptujesz zasady głosowania oraz przetwarzania danych osobowych i Regulamin BO.

Oddaj swoje głosy na projekty ogólnomiejskie i lokalne. Pamiętaj, że do dyspozycji masz 3 głosy na zadania lokalne i 3 na zadania ogólnomiejskie. 

Wprowadź numer telefonu komórkowego (bez prefiksów), na który zostanie wysłany do Ciebie SMS z kodem niezbędnym do potwierdzenia oddania głosu.

Wprowadź otrzymany kod i tym samym potwierdź oddanie głosu – jeśli tego nie uczynisz Twój głos nie zostanie zapisany w systemie, a tym samym uwzględniony w głosowaniu. Po potwierdzeniu kodem z sms oddania głosu, nie będziesz miał możliwości zmiany swojej decyzji ani ponownego głosowania – głosować można tylko raz!

To prostsze niż myślisz. Do dzieła!