plik foto id: 1400011357
plik foto id: 1400011356

AKTUALNOŚCI

Wydłużone godziny pracy Punktu Konsultacyjnego

Przed nami ostatni tydzień naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu. Na propozycje mieszkańców czekamy do 8 kwietnia. 

W ostatnie dni naboru wniosków Punkt Konsultacyjny będzie działał dłużej:

- w piątek (5.04) w godzinach 7.30-17.00 oraz

- w poniedziałek (8.04) w godzinach 7.30-19.00.

Zapraszamy do odwiedzin przy Rynku 13 (pok. 205), kontaktu mailowego (budzetobywatelski@katowice.eu) lub telefonicznego: 32 259 33 05, 32 259 38 51, 32 259 31 42.

Pamiętaj! Wnioski do budżetu obywatelskiego można złożyć na kilka sposobów - elektronicznie za pomocą formularza online (TUTAJ), poprzez ePUAP lub e-mail (wnioskiBO@katowice.eu) oraz osobiście, dostarczając go do Punktu Konsultacyjnego. Składając wniosek za pomocą formularza online, korzystasz z najszybszej i najprostszej formy zgłoszenia swojej propozycji. Będziesz mieć pewność, że wypełnisz wszystkie pola, a dodatkowo, jeżeli Twój pomysł dotyczy zadania remontowego lub inwestycyjnego, możesz skorzystać z dostępnej w formularzu online mapy, za pomocą której ustalisz potrzebne dane. Otrzymasz także automatyczne potwierdzenie, że Twój wniosek został prawidłowo dostarczony do Urzędu.

Wiele przydatnych informacji dot. BO znajduje się w zakładce XI edycja – Strefa wnioskodawcy – znajdziesz tu m.in. instrukcję jak wypełnić poprawnie formularz oraz kontakty do koordynatorów budżetu obywatelskiego, którzy wspierają mieszkańców w kwestiach merytorycznych (np. oszacowaniu kosztów). Druk formularza, podział środków finansowych, niezbędne oświadczenia są dostępne w zakładce XI edycja – Pliki do pobrania. Druki w wersji papierowej dostępne są także w Punkcie Konsultacyjnym.

Do 8 kwietnia trwa także nabór wniosków do Zielonego Budżetu miasta Katowice. W przypadku zgłaszania projektu do Zielonego Budżetu nie potrzebujesz żadnych oświadczeń ani listy poparcia. Wystarczy wypełnić krótki formularz online (TUTAJ). Pamiętaj, że zgłoszone przez Ciebie zadanie lokalne musi dotyczyć Twojej dzielnicy.

Inne przydatne informacje możesz znaleźć w zakładkach V edycja – Strefa wnioskodawcy oraz V edycja – Pliki do pobrania.