Budżet Obywatelski | Zielony Budżet - Katowice

plik foto id: 1400011357
plik foto id: 1400011356

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Numer ID: ZL3/07/IV
Tytuł zadania: Lawendowe Liceum – utworzenie lawendowego ogrodu na terenie szkoły jako element poprawy wizualnej otoczenia oraz stworzenie strefy relaksu i lawendowej aromaterapii
Wynik konsultacji: PROJEKT NIEWYBRANY DO REALIZACJI
Koszt realizacji zadania: 9 800.00 zł
Wnioskodawca: Marzena Obłąk
Charakter zadania: Lokalny: Zawodzie ( 59 932 zł )
Opis zadania: Lawendowy ogród będzie usytuowany na skwerze przy budynku X Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego Akademickiego w Katowicach przy ul. Karola Miarki 6. W zamian istniejącego trawnika zostaną posadzone kępy lawendy, które tworzyć będą poletko lawendowe. Inspiracją do zgłoszenia projektu „Zielony Budżet” jest m.in. to, że szkoła jest po kompleksowej termomodernizacji i lawenda wkomponuje się w kolorystykę szkoły. Ponadto roślina ta oczyszcza powietrze oraz posiada właściwości lecznicze, relaksacyjne i antydepresyjne, które pozytywnie będą oddziaływać na młodzież, pracowników szkoły, jak również okolicznych mieszkańców. Będzie to strefa relaksu, gdzie możliwe będzie korzystanie z aromaterapii i koloroterapii wynikającej wprost z natury jaką dostarcza lawenda.
Dokładny adres: ul. Karola Miarki 6
Szacunkowe koszty: 9 800.00 zł brutto (koszty podane przez Wnioskodawcę)
Załączniki:
Ocena formalna: POZYTYWNA
Oceniający merytorycznie: Wydział Edukacji i Sportu
Szacunkowe koszty: 9 800.00 zł brutto (zweryfikowane przez jednostkę oceniającą)
Ocena merytoryczna: WNIOSEK ZWERYFIKOWANY POZYTYWNIE
Uwagi

Dysponentem środków finansowych będzie wskazana miejska jednostka oświatowa

Informacje o realizacji zadania

Realizacja zadania:
I kwartał 2024: Etap I: Zakup podłoża do nasadzenia lawendy, sadzonek lawendy,nawozu i narzędzi ogrodowych/ kwiecień - maj; Etap II: nasadzenie kęp lawendy / kwiecień - maj; Etap III: Wydruk zdjęć i materiałów graficznych /  maj- czerwiec; Etap IV: Podsumowanie projektu / czerwiec.