Uzasadnienie negatywnej oceny: Zadanie nie spełnia wymogów celowości, gospodarności i racjonalności wydatkowania środków publicznych.
Brak możliwości realizacji prac ze względu na perspektywę przyszłościowego wykorzystania przedmiotowych przestrzeni ponownie na miejsca parkingowe. W chwili obecnej rozważany jest pomysł postawienia donic z zielenią w punktach po likwidowanych miejscach parkingowych.
Uzasadnienie negatywnej oceny (Wydział Gospodarki Mieniem): Na obszarze terenu objętego wnioskiem będzie realizowana infrastruktura rowerowa w ramach zadania "Katowicka Infrastruktura Rowerowa - Wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej".
Uzasadnienie negatywnej oceny (Wydział Geodezji): Stan własnościowy terenu nie pozwala na realizację zadania. Lokalizacja zadania niezgodna z § 8 zarządzenia nr 3844/2024 Prezydenta Miasta Katowice w spr. przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących wskazania zadań do V edycji Zielonego Budżetu miasta Katowice.
Planowane zadanie nie jest możliwe do zrealizowania na wskazanym terenie z uwagi na niespełnienie warunku ogólnodostępności (dostęp do terenu ogranicza ogrodzenie i zamykana brama wjazdowa).
Uzasadnienie negatywnej oceny: Zakres rzeczowy zadania jest objęty innym zadaniem planowanym do realizacji przez Miasto - w tej lokalizacji planowana jest budowa parku kieszonkowego.
Uzasadnienie negatywnej oceny: Zakres rzeczowy zadania jest objęty innym zadaniem planowanymdo realizacji przez Miasto.
Budynek Szkoły Podstawowej nr 36 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 23 w latach 2025-2027 przejdzie termomodernizację. Obecnie jest wykonywana dokumentacja projektowa.
Konieczna jest stała kontrola zawartości dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń metalami ciężkimi w owocach poprzez regularne wykonywanie badań laboratoryjnych określających poziomy ich stężeń, zgodnie z obowiązującymi normami, których przestrzeganie musi być nadzorowane. Jednorazowe badanie nie byłoby miarodajne i wskazane, tym bardziej, że sprawa dotyczy owoców przeznaczonych do spożycia przez mieszkańców. Ryzykowne byłoby dopuszczenie możliwości spożywania owoców z drzewa w sytuacji, gdy nie ma możliwości sprawdzania ich jakości na bieżąco. Podjęcie takiej decyzji na podstawie jednorazowego wyniku badań, bez stałego monitoringu i możliwości zareagowania na sytuacje losowe, stwarzałoby zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.
UŻYWAMY COOKIE
Ta strona używa cookiezgodnie z ustawieniamiTwojej przeglądarki.Czytaj więcej
Wyrażasz zgodę?
TAKNIE